Wycieczka do Warszawy

9 czerwca 2015 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechało na nią 50 osób. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.

Pierwsze kroki skierowaliśmy na Stadion Narodowy, aby z tarasu widokowego podziwiać nowoczesny obiekt, zbudowany  na miarę XXI wieku. Gdy wspięliśmy się na koronę stadionu, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu i jego wielofunkcyjność. Naprawdę robi wrażenie!

Jadąc autokarem, widzieliśmy Centrum Nauki Kopernik, Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego.

Następnie udaliśmy się w kierunku Starego Miasta, aby na Placu Zamkowym wsiąść do kolejki staromiejskiej i z jej okien oglądać stare, zabytkowe kamienice, Barbakan, pomniki m.in. Małego Powstańca, A. Mickiewicza, Jana Kilińskiego, Syrenki, Pałac Prezydencki, zabytkowe kościoły oraz Wytwórnię Papierów Wartościowych. Po przejażdżce, wąskimi uliczkami przeszliśmy do Archikatedry św. Jana Chrzciciela, aby oddać hołd naszemu Patronowi Prymasowi Tysiąclecia - Stefanowi Wyszyńskiemu.

Następnie obejrzeliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych fotografii na tle siedziby królewskiej i Kolumny Zygmunta.

Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w szkole tańca Augustina Egurroli Dance Studio. Uczniowie wzięli udział w nauce trzech różnych tańców: hip- hopu, towarzyskiego i nowoczesnego. Układy choreograficzne zaprezentowane przez instruktorów tańca przypadły do gustu wszystkim uczestnikom. Uczniowie bawili się doskonale, a niektórzy z nich odkryli w sobie prawdziwą pasję taneczną. Taniec nowoczesny to najlepszy początek na rozpoczęcie przygody z tańcem dla każdego dziecka.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do szarej rzeczywistości i szkolnego życia. Uczestnicy wyjazdu ocenili wycieczkę jako bardzo udaną. Humory dopisywały, pogoda była wspaniała, atrakcji moc! Cóż pozostaje? Czekanie na kolejną wycieczkę!