Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.W ramach edukacji w tym kierunku, 13 października 2014 r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Największe zainteresowanie uczniów wzbudził policyjny motocykl:)

Serdecznie dziękujemy za tak miłe i pouczające spotkanie, z którego dzieci z pewnością wyniosły wiele cennych rad.