Powiatowy Mistrz Ortografii

POWIATOWY  MISTRZ  ORTOGRAFII

Uczennica naszej szkoły – Michalina Niedźwiadek z klasy VI, która zajęła I miejsce w eliminacjach gminnych, reprezentowała naszą placówkę na szczeblu powiatowym. Miło nam poinformować, że Michalina zajęła III miejsce i zdobyła tytuł POWIATOWEGO WICEMISTRZA ORTOGRAFII 2015. Uczennicę do konkursu przygotowywała mgr Bożena Skiba- nauczycielka języka polskiego.

15 maja 2015 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I edycji konkursu ortograficznego ,,POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII 2015”.  Organizatorem konkursu była PPPP w Skierniewicach we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną oraz WODN w Skierniewicach. Konkursowe zmagania przebiegały w trzech etapach:  szkolnym, gminnym i powiatowym. Cele konkursu to m. in.: promowanie uczniów najzdolniejszych w zakresie umiejętności ortograficznych, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, wpajanie zasad rywalizacji w duchu ,,fair-play’’, integracja uczniów. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Skierniewicki, Kuratorium Oświaty Delegatura w Skierniewicach.

Gratulujemy Michalinie sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.