"Odblaskowe pierwszaki"

Wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole podjęte zostały działania profilaktyczne skierowane do uczniów klasy pierwszej pn. „Odblaskowe pierwszaki”. Akcja ta została przeprowadzona dnia 13 października 2014 r. przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Skierniewicach.

Program ten poza bezpośrednim działaniem prewencyjnym miał także charakter edukacyjny uświadamiający dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach. W celu poprawy bezpieczeństwa dzieci wszyscy pierwszoklasiści otrzymali odblaskowe znaczki. Spotkanie z policjantem było dla dzieci wielkim wydarzeniem. Wierzymy, że uczniowie będą odpowiedzialnymi użytkownikami ruchu drogowego.