Zakończenie roku szkolonego 2019/2020

Za nami kolejny rok szkolny. Rok bez precedensu, bardzo trudny, pełen niepokoju i wyzwań, a jednocześnie – niezwykle pracowity, wymagający i twórczy.

Na początku marca życie nas wszystkich uległo zmianie. Bez względu na wiek, zawód i miejsce zamieszkania musieliśmy podporządkować się nowym zasadom współżycia społecznego, zmodyfikować nasze przyzwyczajenia i sposób pracy. W wielu dziedzinach w szybkim tempie nastąpiły ogromne zmiany.
Nie ominęły one także oświaty, przed którą postawiono nowe wyzwanie - całkowite przeniesienie nauczania do przestrzeni wirtualnej. W ciągu kilkunastu dni nauczyciele i uczniowie  musieli dostosować się do nowych oczekiwań i potrzeb. Musieliśmy wspólnie zmierzyć się z sytuacją, jakiej po prostu nie znaliśmy.

Dotarliśmy do końca roku szkolnego. Pracowaliśmy wytrwale, zarówno Wy Rodzice, jak i my nauczyciele, ale przede wszystkim Wy, nasi wspaniali Uczniowie i Wychowankowie. Zaangażowaniem, determinacją i konsekwencją pokonaliśmy przeciwności i możemy z dumą mówić, że ten rok szkolny kończy się dla nas pełnią satysfakcji z osiągniętych wyników.

W nietypowy sposób, który wymogła na szkole pandemia, zakończył się rok szkolny 2019/2020 w naszej szkole. Każda klasa o wyznaczonej godzinie, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa,  spotkała się z wychowawcami. Jako pierwsi odebrali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody i dyplomy uczniowie klasy ósmej. Wielu z nich wykorzystało czas zdalnego nauczania i uzyskali na koniec roku dobre i bardzo dobre wyniki.

Wszyscy uczniowie po złożeniu życzeń radosnych i bezpiecznych wakacji rozeszli się do domów.  Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu już w normalnych warunkach w szkole.