Wycieczka do Łodzi

W dniu 14 stycznia 2020 roku 57 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły w ramach zajęć feryjnych wyjechała na jednodniową wycieczkę  do Łodzi. Uczniowie na początku obejrzeli projekcję filmu pt. „Misiek i chiński skarb”, animowany film opowiadający o przygodach polarnego niedźwiedzi i jego przyjaciół. Po projekcji filmu całą grupą udaliśmy się do Eksperymentarium w budynku Manufaktury.

Uczniowie swoją przygodę rozpoczęli od przejścia przez kosmiczny tunel. Następnie podzieleni zostali na dwie grupy i z przewodnikami poznawali tajniki świata przyrody, chemii i fizyki.  Dowiedzieli się m.in. czym jest iluzja, jak rozchodzi się dźwięk w przestrzeni, czym są wiry i jak powstają, jak szybko bije serce człowieka, myszy i słonia. Nauczyli się rozróżniać odgłosy ptaków, poznali długość życia poszczególnych gatunków zwierząt i rozmawiali o znaczeniu pszczół i os w przyrodzie. Uczniowie otrzymali od przewodników karty pracy i zadania do wykonania. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom udziału w zajęciach. Po ekscytującej przygodzie w świecie nauki wszyscy udali się, żeby wspólnie zjeść obiad i poopowiadać o wrażeniach z Ekserymentarium. Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego dnia.