Wigilia

Boże Narodzenie to czas magiczny, niezwykle piękny, przepełniony ciepłem rodzinnym, radością, miłością. Przy wigilijnym stole zasiadamy nie tylko w gronie rodziny, ale również wśród kolegów z klasy i nauczycieli.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia organizujemy w naszej szkole wigilie klasowe. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory. Wszyscy wyczuwają podniosłą atmosferę zbliżających się Świąt. Uczniowie wraz z nauczycielami oraz panią Dyrektor dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia i przy pięknie nakrytym stole wspólnie spożywają wigilijny posiłek. Przy choince śpiewają kolędy i wymieniają się spostrzeżeniami na temat wieczerzy wigilijnej w ich domach rodzinnych. Myślimy, że każdemu z nas bardzo podobał się razem spędzony czas. Dzięki wigilii szkolnej mogliśmy w piękny sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.