V Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

„Kiedy myślę Ojczyzna …” – pod takim hasłem po raz piąty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod patronatem Wójta Gminy Maków Pana Jerzego Stankiewicza.

Celem konkursu jest rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci, pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury. W tym roku konkurs przebiegał w trzech kategoriach: I – uczniowie klas I-III, II kategoria  - uczniowie klas IV-VI i III kategoria – uczniowie klas VII-VIII i III gimnazjum.  Zaprezentowano m.in. wiersze Antoniego Słonimskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza.

Jury w składzie: Pani Jolanta Zarzycka- Karda – przewodnicząca, Pani Gabriela Michalska, Pani Marzena Kubik oraz Przemysław Wiórkiewicz przyznało następujące miejsca:

Kategoria I:

1 miejsce – Szymon Szczechowicz ze Szkoły Podstawowej w Świętem

2 miejsce – Dominika Żelazińska ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej

3 miejsce – Maja Karalus ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie

Kategoria II

1 miejsce – Karol Sasim ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie

2 miejsce – Oliwia Polit ze Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego w Pszczonowie

3 miejsce – Julia Witczak ze szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Dąbrowicach

Kategoria III

1 miejsce – Jakub Borkowski e Szkoły Podstawowej im Bolesława Chrobrego w Pszczonowie

2 miejsce – Martyna Maciejak z Gimnazjum im św. Wojciecha w Makowie

3 miejsce – Klaudia Fastyn ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej

Jury postanowiło przyznać pozostałym uczestnikom wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.