Sprzątanie Świata 2019

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”.  Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. W dniu 20 września 2019 roku nauczyciele wraz z uczniami udali się w teren w celu pozbierania rozrzuconych śmieci. Wyposażeni w worki foliowe, z założonymi na ręce ochronnymi rękawicami rozpierzchliśmy się niczym pracowite mrówki, by nasz – w skali świata – mikroteren oczyścić z wszelkich napotkanych śmieci. I była to „owocna” wyprawa. Nikt nie wrócił z pustymi workami. Niestety, są jeszcze miejsca, gdzie ślady bytności człowieka pozostawiają smutną po nim pamiątkę dla ziemi: puszki, butelki, worki po chipsach, papierki po lodach, plastikowe opakowania wszelkiej maści … i czego tam jeszcze nie było? I było! A być nie powinno. Mamy jednak nadzieję, że udział dzieci w takiej akcji sprawi, że same zastanowią się, zanim na ziemię wyrzucą po chrupkach opakowanie, a może i zbiorą się na odwagę, by starszym zwrócić uwagę? I to byłby bardzo wymierny sukces tej akcji.