Sprzątanie Świata 2018

W piątek, 21 kwietnia 2018 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata” organizowaną przez Fundację Nasza Ziemia, w tym roku pod hasłem  „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Celem akcji było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.