Sprzątanie Świata 2016

Znaleziony obraz

„Podaj dalej … Drugie życie odpadów” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania Świata, do której tradycyjnie włączyła się nasza szkoła.

16 września wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami, wyposażeni w worki i rękawice wyruszyli na dokładne sprzątanie naszej okolicy. Przeprowadzana po raz 23 akcja Sprzątania Świata była jak zwykle świetną okazją do rozmów na temat jakże ważnych spraw - segregacji śmieci, recyclingu, konieczności dbania o naszą Planetę Ziemię. W klasach odbyły się pogadanki i zabawy uświadamiające dzieciom występki ludzkości zagrażające środowisku naturalnemu.

Akcja sprzątania naszej okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń. Mamy nadzieję, że kolejna akcja będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci.