Ślubowanie uczniów klasy I

18 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W udekorowanej sali gimnastycznej dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, cała społeczność szkoły oraz zaproszeni goście. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Elżbieta Kamińska.

Zanim najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu związanym tematycznie z uroczystością ślubowania. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, po którym Wójt Gminy Maków Pan Jerzy Stankiewicz dokonał pasowania ich na uczniów - magicznym ołówkiem. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu uczniowie fakt ten przypieczętowali odciskiem palca w Kronice Szkoły. Jako pełnoprawni już uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej otrzymali od pani dyrektor Elżbiety Kamińskiej legitymacje szkolne a od wychowawczyni Pani Anny Głas pamiątkowe dyplomy pasowania. Pierwszoklasiści otrzymali również drobne upominki od starszych kolegów i koleżanek oraz zaproszonych gości.