Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Zdobywanie gór, spacery po plaży, pływanie po jeziorach i beztroski odpoczynek już minął. Czwartego września uczniowie wraz z rodzicami punktualnie pojawili się w budynku szkoły, by wspólnie rozpocząć kolejny rok nauki – rok szkolny 2017/2018.

Uroczystość zainicjowana została wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniem hymnu Polski.Dyrektor szkoły pani Elżbieta Kamińska przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych gości, szczególnie uczniów rozpoczynających naukę w klasie pierwszej. Powiedziała również o zmianach, jakie czeka szkolnictwo w związku z reformą oświaty, oraz o kierunkach polityki oświatowej na rok szkolny 2017/2018. Pani Dyrektor witając dzieci, ich rodziców i pracowników szkoły podkreśliła, że dzięki władzom gminy, które zapewniły niezbędne środki finansowe, w czasie wakacji wykonano w szkole wiele prac remontowych.

Początek września to koniec wakacji, ale początek roku szkolnego. Szkoła to takie miejsce, gdzie można zdobywać umiejętności, wiadomości, wiedzę, nawiązywać relacje koleżeńskie, rozwijać pasje i zainteresowania, realizować marzenia. Pani Dyrektor życzyła uczniom sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.