Planetarium

Dnia 10.05.2018 r. w naszej szkole zagościło Objazdowe Planetarium, dzięki któremu mogliśmy z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi.

Lekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która  zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Uczniowie mogli się poczuć, jak w prawdziwym planetarium, ponieważ pod kopułą panował mrok, a filmy były prezentowane na półkolistym „nieboskłonie”. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych i planet Układu Słonecznego. Dzieciakom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia.