Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpus

W styczniu 2012 r. ośmiu uczniów naszej szkoły z klas IV-VI wzięło udział w ponadprogramowej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Matematyki -"OLIMPUS".

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności i zainteresowań matematycznych uczniów oraz możliwość porównania swoich umiejętności z umiejętnościami rówieśników. Uczestnicy rozwiązywali zadania zgodnie ze swoją grupą wiekową. Polecenia, z którymi przyszło im się zmierzyć, były trudne i wymagały dużych umiejętności, lecz wysoki poziom tylko zachęcił uczniów do działania.

W rezultacie osiągnęli oni bardzo wysokie wyniki.

Największy sukces odnieśli: Karolina Błędowska (klasa V), Michał Wiórkiewicz (klasa V) i Natalia Łukasik (klasa IV) zajęli oni 3 miejsce, otrzymując dyplom laureata i nagrodę książkową. Te wyniki osiągnęli w gronie 1746 uczniów z całej Polski. Ponadto Michał Cybulski (klasa V) zajął 7 miejsce w tym samym konkursie. Pozostali uczestnicy konkursu to: Tomasz Pukacz, Patryk Tarnowski Konrad Strojny i Paulina Kurek. Dyplomem nagrodzono także nauczycielkę panią Martę Wawrzyn, która przygotowała uczniów do konkursu. Ogromny sukces bardzo wszystkich cieszy. To efekt pracy z uczniami od pierwszej klasy, a także podczas zajęć dodatkowych organizowanych w szkole.

Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.