Koncert muzyczny

Dnia 26 września w naszej szkole, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, odbył się koncert muzyczny pt. "Muzyka wielkiego ekranu”. Kontakt z muzyką "na żywo" wzbogaca przeżycia estetyczne dzieci i zwraca ich uwagę na różnorodność dźwięków. Słuchajmy muzyki, bo muzyka łagodzi obyczaje.

Pamiętamy

W dniu 17 września 1944 r. w lesie Zwierzyniec rozstrzelanych zostało 20 skierniewiczan. Był to odwet wojsk hitlerowskich za zabitego żandarma. Co roku  o godzinie 15.00 wokół pamiątkowej mogiły odbywają się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W bieżącym roku w uroczystości uczestniczyli  członkowie rodzin zabitych, przedstawiciele władz miasta Skierniewice, Gminy Maków na czele z Wójtem Panem JerzymStankiewiczem,  Nadleśnictwa Skierniewice, Izby Historii Skierniewic oraz  uczniowie naszej szkoły wraz z dyrektorem i  rodzicami. Nasza szkoła od wielu lat opiekuje się tym grobem.

Subskrybuj www.szkola.wolamakowska.pl RSS