Mistrz Ortografii 2018

         27 marca 2018 roku odbyły się w Szkole Podstawowej w Makowie gminne eliminacje konkursu ortograficznego ,,POWIATOWY MISTRZORTOGRAFII 2018”.

Była to już czwarta edycja tego konkursu organizowana przez PPPP w Skierniewicach. Do współzawodnictwa przystąpili uczniowie klas IV-VII. Cele konkursu to: promowanie uczniów najzdolniejszych w zakresie umiejętności ortograficznych, doskonalenie zasad poprawnej pisowni i interpunkcji, nabywanie czujności ortograficznej przez uczniów, mobilizowanie uczniów do systematycznej pracy nad rozwijaniem  i doskonaleniem kompetencji ortograficzno- interpunkcyjnej, wpajanie zasad rywalizacji w duchu fair-play.Uczestnicy konkursu zmagali się z zawiłościami polskiej ortografii, pisząc dyktando i rozwiązując zadania ortograficzno- interpunkcyjne. 

Naszą szkołę reprezentowały laureatki etapu szkolnego:                                              

1. Patrycja Czarnecka z klasy VI

2. Antonina Maciejak z klasy VI

3. Zuzanna Kujawiak z klasy VII

Uczennice do konkursowych zmagań przygotowywała polonistka Bożena Skiba. Miło nam poinformować, że  uczennica naszej szkoły została laureatką etapu gminnego. Jest nią:  Antonina Maciejak- zdobywczyni II miejsca. Uczennica ta będzie reprezentować naszą szkołę  w Skierniewicach, gdzie odbywać się będzie etap powiatowy  o tytuł „POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII 2018”.

 Gratulujemy laureatce i życzymy dalszych sukcesów!