Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W piątek 8 listopada nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą „bajkową krainę”. Okazją do tych działań był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, którego obchody przypadają 5 listopada. Nasi uczniowie nie tylko lubią bajki, ale również doskonale znają ich bohaterów.
W tym dniu uczniowie wszystkich klas zamienili się w bajkowych bohaterów. Na szkolnym korytarzu pojawiły się barwne postaci ze znanych bajek i baśni. Można było tu spotkać piratów, księżniczki, wróżki. Większość uczniów wykazała się ogromną pomysłowością. Wyobraźnia dzieci i pomoc rodziców w przygotowaniu strojów sprawiły, że rozpoznanie niektórych uczniów było wręcz niemożliwe. Tego wyjątkowego dnia odbył się w szkole niezwykły bal. W rytmie bajkowych piosenek wszyscy świetnie się bawili.

Ponadto w ramach obchodów Dnia Postaci z Bajek został zorganizowany konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”, każde dziecko mogło narysować swoją ulubioną postać z bajki, a wszystkie prace stworzyły wspaniałą wystawę portretów ulubionych bohaterów z bajek. Autorzy zwycięskich prac otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przygotował Samorząd Uczniowski.