Miasteczko ruchu drogowego

2 października 2018 r. uczniowie klasy IV udali się do Szkoły Podstawowej im. Księdza Jana Twardowskiego w Makowie aby uczestniczyć w lekcji wychowania komunikacyjnego prowadzonej przez profesjonalistów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych przygotowujących do zdobycia karty rowerowej. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wykładu o przepisach ruchu drogowego i z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły  jazdę rowerem po wyznaczonym torze. Takie przedsięwzięcie daje możliwość właściwego przygotowania dzieci do bezpiecznego korzystania z dróg, służy do praktycznego szkolenia  w zakresie nauki jazdy na rowerze i jest ciekawą formą poznania przepisów ruchu drogowego.