Lekcja historii

Dnia 25.01.2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii zatytułowanej „Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego”.

Uczestnicy pokazu najpierw dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat dawnych plemion zamieszkujących ziemie polskie, m.in. jak ubierali się pierwsi Słowianie i czym walczyli. Dzieci usłyszały opowieść o dziejach naszego kraju od okresu panowania Mieszka I, aż po Bolesława Krzywoustego. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy reagowali na niego bardzo żywiołowo, a szczególnie na walki wojów. Spotkanie zakończyło się konkursem ze znajomości wybranych faktów przedstawionych w trakcie widowiska, a nagrodą dla zwycięzców były denary Chrobrego. 

Wiele emocji wzbudziło oglądanie rekwizytów przywiezionych przez wojów. Uczniowie mogli ubrać zbroję, obejrzeć elementy uzbrojenia, wyposażenia słowiańskich domów. Niewątpliwie lekcja historii na żywo pozostawiła niezapomniane wrażenia wśród wszystkich uczestników i okazała się wspaniałym sposobem na szerzenie wiedzy o tradycji i pięknie minionych wieków.