konkurs czytelniczy „Życie i twórczość Astrid Lindgren”

Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie od wieku lat organizuje konkursy popularyzujące czytelnictwo i rozbudzające pasję czytania. Celem konkursów jest także popularyzowanie wartościowej literatury wśród uczniów i wspieranie zainteresowań czytelniczych. W tym roku konkurs był poświęcony szwedzkiej pisarce Astrid Lindgren i jej twórczości.

Odbył się 7 grudnia 2017 roku w Urzędzie Gminy Maków. Wzięły w nim udział   3-osobowe reprezentacje szkół z terenu naszej gminy. Adresatem konkursowych zmagań byli uczniowie klas  IV-V, łącznie 16 osób.  Konkurs miał charakter dwuetapowy-pisemny i ustny. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością czterech powieści i biografią autorki. Największą ilość punktów z części pisemnej zdobyła Zuzanna Czerwińska, uczennica naszej szkoły. Po etapie ustnym jury ogłosiło werdykt, który dla naszej szkoły był wielkim sukcesem, sukcesem przez duże,, S”, ponieważ trzech reprezentantów zajęło wszystkie  miejsca na podium.

I miejsce zajął Tomasz Strożek z kl. V

II miejsce zajęła Natalia Gendek z kl. IV

III miejsce przypadło Zuzannie Czerwińskiej z kl. V

Uczniów do konkursu przygotowywała Bożena Skiba- nauczycielka jęz. polskiego.

Gratulujemy laureatom i nauczycielce! Życzymy dalszych sukcesów!