Jasełka

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością.Co roku w tym czasie społeczność naszej szkoły przygotowuje Jasełka dotyczące wydarzeń sprzed 2000 lat. W tym roku przedstawienie jasełkowe odbyło się 18 grudnia. Tegoroczne widowisko było pt. ”Bóg stworzył człowieka”. Przenieśliśmy się zatem bardzo, bardzo daleko w przeszłość, aż do stworzenia świata.W spektaklu nie mogło więc zabraknąć Adama i Ewy. Byli też trzej królowie, pastuszkowie, święta rodzina, Herod, a w tle odwieczna walka dobra ze złem pomiędzy aniołami a szatanem. Cały występ wzbogacały  kolędy i pastorałki wykonane przez anielski chórek.

Nasi aktorzy  wprowadzili w cudowną atmosferę świąt Bożego Narodzenia lokalną społeczność, rodziców, dziadków i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Pan Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz, Zastępca Wójta Pan Adam Gasiński, sekretarz Pani Maria Krawczyk, Dyrektor GZEAS w Makowie Pani Jolanta Zarzycka – Karda, Prezes OSP pan Dariusz Błędowski, Sołtys Pan Marian Trojan, Radna Pani Joanna Filipek, Rada Rodziców oraz pracownicy szkoły.

Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Nad całością czuwały Pani Anna Czerwińska – katechetka oraz Pani Anna Jaworska – oprawa muzyczna.

Po części artystycznej zaproszeni goście pochwalili występ młodych artystów oraz złożyli wszystkim obecnym życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Obok pochwał i życzeń miłym akcentem były też słodkie upominki, które goście wręczyli naszym aktorom.