Gminny konkurs czytelniczy „Tajemniczy świat Narnii”

Gminna Biblioteka Publiczna w Makowie od wielu lat organizuje konkursy popularyzujące czytelnictwo i rozbudzające pasję czytania. Celem konkursu jest także popularyzowanie wartościowej literatury wśród uczniów i wspieranie zainteresowań czytelniczych. W tym roku konkurs poświęcony był życiu i twórczości Cliva St. Lewisa.

Konkurs odbył się 28 marca 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Maków. Wzięły w nim udział  3-osobowe reprezentacje szkół z terenu naszej gminy. Adresatem konkursowych zmagań byli uczniowie klas  IV-VI, łącznie 18 osób.  Konkurs składał się z dwóch etapów: eliminacji pisemnych i finału ustnego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością dwóch powieści: ,,Lew, czarownica i stara szafa”, „Książę Kaspian” i biografią autora. Największą ilość punktów z części pisemnej uzyskała Zuzanna Czerwińska, uczennica naszej szkoły. Na 96 punktów możliwych do zdobycia Zuzia zdobyła 95. Do etapu ustnego przeszło 6 uczestników, w tym troje z naszej szkoły. Po etapie ustnym i jednej dogrywce jury ogłosiło werdykt, który dla naszej placówki był wielkim sukcesem, sukcesem przez duże ,,S”, ponieważ 3 reprezentantów  zajęło wysokie   miejsca na podium.

I miejsce zajęła Zuzanna Czerwińska z kl. VI

III  miejsce zajęła Wiktoria Szot z kl. IV

V miejsce przypadło Tomaszowi Strożkowi z kl. VI

Szkoła nasza zajęła I miejsce w gminie. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Uczniów do konkursu przygotowywała Bożena Skiba- nauczycielka jęz. polskiego. Gratulujemy laureatom i nauczycielce! Życzymy dalszych sukcesów!