Gminne obchody Dnia Babci i Dziadka

Dnia 21.01.2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej obchodzili uroczyście Gminny Dzień Babci i Dziadka. Dzięki uprzejmości gospodarza remizy OSP P. E. Stania o godz. 12.00 w tymże budynku rozpoczęła się zabawa choinkowa. Główną atrakcją był przyjazd pani Wróżki i Bałwanka, którzy poprowadzili gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Śmiechom i wiwatom nie było końca. Czas zabawy choinkowej minął bardzo szybko i żal było się żegnać z tak sympatycznymi bajkowymi postaciami. Pani Wróżka obiecała jednak, że powróci do nas za rok.

Po uczcie dla ciała nadszedł czas na ucztę duchową i odpoczynek. Przybyłych bardzo, bardzo licznie Dziadków i Babcie powitała P. Dyrektor E. Kamińska. Swoją obecnością zaszczycili nas również Ksiądz Prałat S. Ciąpała, P. Wójt J. Stankiewicz, Przewodniczący Rady Gminy P. D. Kuleta, Sekretarz Gminy P. M. Krawczyk, Skarbnik Gminy P. M. Górska, pracownicy szkoły, miejscowi notable oraz rodzice i mieszkańcy wsi . Po części oficjalnej wszyscy zgromadzeni przenieśli się w czasy narodzin Pana Jezusa.

Jasełka pt. „Jest taki dzień” odbiegały schematem od wcześniejszych wystawianych w tej szkole. Na scenie oprócz dzieci w rolach Adama, Ewy, kwiatów, zwierzątek i ptaszków pojawili się także dorośli aktorzy. W role Maryi, Józefa, Jezusa, królów i pasterzy wcielili się rodzice uczniów. Mimo ogromnej tremy wszyscy aktorzy zaprezentowali się bardzo profesjonalnie i ładnie. O stroje dla dzieci i siebie samych zadbali rodzice, scenariusz ułożyła i opracowała P. A. Czerwińska, oprawę muzyczną przygotowała P. A. Jaworska, a dekorację P. M. Wawrzyn. Wspaniały występ rodziców stanowi nowy początek ciekawej współpracy szkoły z domem rodzinnym uczniów i daje początek realizacji nowych pomysłów, które już narodziły się w głowach nauczycieli placówki.

Po Jasełkach odbyła się dalsza część uroczystości poświęcona seniorom rodu. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się okolicznościowe wiersze i piosenki o babciach i dziadkach, kolędy po angielsku, taniec „Wiewiórki” i widowisko pt. „Pechowy Miś”. Uczniowie przygotowywani byli pod kierunkiem P. B. Skiba, P. A. Głas, P. B. Sałkowskiej, P. O. Opalskiej i P. M. Pietrzyk.. Młodzi aktorzy zaprezentowali się świetnie. Takie integracyjne uroczystości umacniają więzi rodzinne, uczą szacunku wobec starszych i zacieśniają współpracę szkoły ze środowiskiem lokalnym.
O słodki poczęstunek na zakończenie cudownego dnia dla Babć i Dziadków zadbali zawsze wspomagający szkołę, niezawodni rodzice.