Każdy z nas pamięta początek roku szkolnego, kiedy to we wrześniu przekraczaliśmy mury naszej Szkoły. Z żalem myśleliśmy o minionych wakacjach, a następne wydawały się tak odległe. Nic jednak nie trwa wiecznie! Nawet rok szkolny! Oto znów jesteśmy na finiszu! Czas na zasłużony odpoczynek!

22 czerwca w naszej szkole uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018.

Posłuchajcie ludzie, co tu zasiadacie

Krótkiej opowieści o naszej oświacie

Jak nauczyciele od ponad stu latek

Tłoczą wiadomości do głów wolskich dziatek

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się dnia 22.06.2018 r. o godzinie 900.

W dniu 16 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbyła się uroczystość obchodów 100 – lecia powstania szkoły w Woli Makowskiej. To Święto  łączy w sobie zapisane kartki 100-letnich wydarzeń szkoły.W szkole czas odmierzany jest w specyficzny sposób. To kolejne dzwonki, dni, miesiące i lata napędzają machinę szkolnego świata. W tę niezwykłą perspektywę wpisują się także wydarzenia niepowszednie, dzięki którym możliwe jest dokonanie oglądu, zbudowanie refleksji nad pracą własną i szkoły. Do takich wydarzeń należy jubileusz. Każdy, kolejny jubileuszcyklicznie i starannie zbiera informacje o historii szkoły i jej dorobku. Ten dorobek to praca wielu osób - grona pedagogicznego, uczniów, pracowników administracji i obsługi.

Społeczność Szkoły Podstawowej

im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej

serdecznie  zaprasza

wszystkich zainteresowanych

na uroczystość jubileuszu 100-lecia szkoły.

Uroczystość odbędzie się dnia 16.06.2018 r. o godzinie 1400

w budynku szkoły oraz na boisku szkolnym.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!

25 maja w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy muzyków. Zaszczycili nas swoją obecnością pan Hanusz Kowalczyk, pan Maciej Pietrzak oraz Adam Dulęba – Kasza grający na co dzień w zespole Rezerwat. Tematem spotkania była podróż muzyczna – od Mozarta po czasy współczesne.

Uczennice naszej szkoły: Dominika Żelazińska, Patrycja Czarnecka, Klaudia Fastyn reprezentowały naszą szkołę i gminę na eliminacjach powiatowych XXXVIII Małego Konkursu Recytatorkiego, które odbyły się 15.05.2018 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Na eliminacjach powiatowych wyróżnienie otrzymała Dominika Żelazińska.

Gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów!

7.05.2018r. w Szkole Podstawowej w Słomkowie odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII.

Subskrybuj Front page feed