Ferie Zimowe

W czasie zimowych ferii Szkoła nie była zamknięta.
Nauczyciele przygotowali różne zabawy, gry i zajęcia, w których mogli wziąć udział wszyscy uczniowie. To darmowa alternatywa dla tych, którzy nie chcą się nudzić. Grafik zajęć w Szkole był bogaty, więc na pewno każdy znalazł coś dla siebie.
<wśród propozycji="" na="" tegoroczne="" ferie="" zimowe="" dominowały="" różne="" gry="" i="" zabawy:="" ruchowe,="" stolikowe,="" edukacyjne.="" zabawy="" różnego="" typu="" wzbogacają="" życie="" dziecka="" wszechstronnie="" wpływają="" rozwój="" jego="" osobowości.="" wyrabiają="" nie="" tylko="" sprawność="" fizyczną,="" ale="" także="" rozwijają="" umysł="" wiedzę.="" <br="" style="font-family: Arial; font-size: 16px; font-weight: bold; line-height: normal;">
Biorąc udział w zajęciach zespołowych, dzieci uczą się społecznego współdziałania, a także wytrwałości, zdyscyplinowania i odpowiedzialności. Najcenniejszą jednak rolą zabawy jest wywoływanie uśmiechu na twarzach dzieci. Większość dzieci naszej szkoły, w związku z trudną sytuacją materialną rodziców, ferie zimowe spędza w domach. Tylko niewielki procent dzieci wyjeżdża poza miejsce zamieszkania. Stąd propozycja zorganizowania ferii zimowych w szkole. Dla wielu dzieci taka forma będzie jedyną możliwością wspólnej zabawy i wypoczynku. Dzieci mogły samodzielnie przygotować i skosztować pyszne kanapki, a także przenieść się „w świat wirtualnych gier”. W ofercie znalazły się także dwie wycieczki do kina Polonez do Skierniewic na filmy „Muppety” oraz „Kot w butach”.