„Kocham moją babcię, kocham mego dziadka!”

21 i 22 stycznia to w kalendarzu dni niezwykłe i szczególne, bo to święto kochanej babci i ukochanego dziadka. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. W Szk. Podst. im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Makowskiej zapraszanie seniorów rodu na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości szkolnych.

Po raz pierwszy Dzień Babci i Dziadka odbył się 20 lat temu. W bieżącym roku minęła 10 rocznica gminnych obchodów tego popularnego i rodzinnego święta. Honorowy patronat nad obchodami objął Wójt Gminy Maków. Tegoroczne obchody były szczególne, bo świętowaliśmy podwójny jubileusz tej uroczystości.

Spotkanie odbyło się 18.01.2014 r. w godzinach popołudniowych. Miejscem spotkania była remiza OSP w Woli Makowskiej. Frekwencja jak co roku dopisała. Dziadkowie licznie przybyli na swoje święto. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor- Elżbieta Kamińska, witając gości wieczoru ciepłymi słowami, życząc im samych szczęśliwych i radosnych chwil. Życzenia złożyli również przedstawiciele samorządu gminnego w osobach wójta Gminy Jerzego Stankiewicza, przewodniczącego Rady Gminy Dariusza Kulety oraz pani sekretarz Marii Krawczyk. Ponieważ w tym roku zbiegły się dwa jubileusze, nie mogło zabraknąć tortu i toastu na cześć seniorów.

Społeczność szkolna uświetniła obchody Święta Dziadków bogatym programem artystycznym, w którym znalazły się wzruszające wiersze, okolicznościowe piosenki, inscenizacja o współczesnym Czerwonym Kapturku, wesołe scenki z życia wzięte, tańce oraz melodie biesiadne grane na fletach. Uczniowie zaprezentowali się bardzo profesjonalnie, dlatego otrzymali gromkie brawa. Za przygotowanie części artystycznej byli odpowiedzialni wychowawcy klas.

Po uczcie duchowej przyszła kolej na ucztę dla ciała, o którą zadbały Panie z Rady Rodziców. Przy herbacie, kawie, domowych wypiekach i przepysznych kanapkach trwały ożywione rozmowy o kochających wnuczętach. Były żarty, wspomnienia, śmiech.

Atmosfera uroczystości była wspaniała. Spotkanie upłynęło w miłej, serdecznej atmosferze. Dzięki dobrej organizacji, zaangażowaniu wielu osób i pomysłowości organizatorów Gminne Obchody Dnia Babci i Dziadka po raz kolejny były udaną i wspaniałą imprezą.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tej uroczystości.